Nie tylko letni wypoczynek. Sprawdź całoroczne domy góralskie

Dowiedz się więcej o domach góralskich

Domy góralskie są atrakcyjne i funkcjonalne. Podobne do tradycyjnej sztuki Podhala fascynują spadzistymi, pokrytymi gontem dachami oraz wykonanymi z drewna ścianami. Dla większości kupujących istotne okazuje się także to, iż tradycyjne domy góralskie są przyjazne dla przyrody – drewno jest wszak surowcem naturalnym. Nic może zatem zaskakiwać, że wznoszone są nie tylko na Podhalu – zaobserwować je można prawie w całej Polsce, bo świetnie wpisują się w pozamiejskie krajobrazy. Często spotkać możemy komentarze mówiące o tym, iż zdają one egzamin jedynie cieplejszymi porami roku. Czy jednak okazują się one zgodne z prawdą? Oczywiście nie – całoroczne domy góralskie wznosi się wszak coraz częściej.

Cechy całorocznych domów góralskich

Inspirowane historycznymi chatami góralskimi oraz architekturą Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie najczęściej wznoszone są prawie w całości z drewna. Bale łączone są tradycyjnymi metodami, dzięki czemu wewnątrz budynku panuje optymalna temperatura. Nierzadko obserwuje się także kamienne podmurówki, chroniące obiekt przed wodą i zimnem przedostającymi się od gruntu. Typową cechą całorocznych domów góralskich jest również stromy dach kryty gontem, który zabezpiecza je przed uszkodzeniem w razie częstych w tym rejonie opadów śniegu.

Całoroczne domy góralskie – jakiej ekipie powierzyć?

Decydując się na wzniesienie całorocznego domu góralskiego powinniśmy wiedzieć, iż już od początku dobrze pracować z doświadczonymi fachowcami. Najlepiej zrobimy wybierając firmę, w której ramach współpracują projektanci specjalizujący się w projektowaniu domów góralskich oraz cieśle. Ważne jest również to, aby tradycyjna architektura łączyła się z nowoczesnymi pomysłami technicznymi – to w okresie jesiennym zagwarantuje właścicielom całorocznych domów góralskich wygodę w identycznym stopniu, co w innych rodzajach obiektów.

Dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]