Solidny dach jest niezbędnym elementem każdego domu. Specjalistyczne uszczelniacze dekarskie stosuje się do naprawiania jego konstrukcji. Zobaczmy kiedy są używane i co je wyróżnia.
Kiedy stosujemy uszczelniacze dekarskie
Uszczelniacze dekarskie sprawdzają się z reguły podczas naprawy starego dachu, który zawiera liczne ubytki w strukturze. Stosuje się je też do uszczelniania cieknących rynien, naprawy ram okien dachowych, jak również do tzw. łączenia na zimno. Mogą być środkiem prowizorycznym, używanym w przypadku uszkodzenia dachu, jak również permanentnie spajającym konstrukcję w całość. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że można ich używać nawet przy nagłym załamaniu pogody (mocna wichura, intensywny deszcz), bo są wodoodporne. Ich niezawodność gwarantują znakomicie dobrane substancje chemiczne i lata badań.
Uszczelniacze dekarskie – co przesądza o ich cechach
Uszczelniacze dekarskie wyróżniają się świetną adhezją do rozlicznych odmian dachów, na przykład takich jak ceramika dekarska, beton, aluminium. Mają właściwości uszczelniające i klejące. Pozwalają uzyskać nieprzepuszczalną powierzchnię, gdyż występują w formie miękkiej substancji lub specjalnej szpachli, na bazie kauczuku. Uszczelniacze dadzą sobie radę w najbardziej ekstremalnych warunkach klimatycznych, nie poddają się naciskowi wody czy wysokiej temperatury. W sprzedaży znajdziemy dużo wersji kolorystycznych uszczelniaczy dekarskich, jak również uszczelniacze zupełnie przezroczyste, które można pociągnąć farbą na jakikolwiek kolor.