Nowoczesna stolarka okienna

Solidne okna stanowią jeden z najważniejszych elementów każdej nieruchomości. Obecnie coraz więcej osób wybiera stolarkę drewnianą, która pod wieloma względami przerasta okna plastikowe. Skąd tak duża popularność modeli drewnianych? Sprawdziliśmy to!

Stolarka okienna – zalety okien drewnianych

Nowoczesne okna drewniane prezentują się bardzo stylowo, a do tego mają też znakomite parametry techniczne. Jak podkreślają producenci, stolarka drewniana charakteryzuje się niskim wskaźnikiem przenikania ciepła, co zdecydowanie obniża koszty ogrzewania nieruchomości. Tego typu okna bardzo dobrze wyciszają mieszkanie, jak również nadają się do zastosowania na dużych przeszkleniach. Cieszą się również dużym zainteresowaniem właścicieli nowoczesnych domów energooszczędnych. To nie wszystko – stolarka okienna może być poddawana konserwacji, a w razie jakichkolwiek uszkodzeń nie trzeba jej od razu wymieniać. Producenci wyliczają, że porządnie wykonane okna mogą przetrwać w nienagannym stanie ponad 100.

Stolarka okienna – innowacyjne okna z mikrowentylacją i uchylno-przesuwne

Firmy oferujące stolarkę drewnianą zapewniają współcześnie bardzo duży zakres asortymentu – okna harmonijkowe, rozwierane, a także wiele innych wariantów, które gwarantują komfort użytkownikom. Co więcej, można także zdecydować się na zamontowanie specjalnych szyb – antywłamaniowych oraz przeciwpożarowych, które poprawiają bezpieczeństwo nieruchomości oraz ogólny komfort. W produkcji można zastosować wiele rodzajów drewna, np. modrzew, sosnę lub gatunki mniej znane – takie jak eukaliptus. Chcesz wstawić w swoim domu okna drewniane? Możesz zdecydować się na modele z ozdobnymi elementami lub bez. Stolarka drewniana znakomicie oddaje również charakter zabytkowych nieruchomości i jest często stosowana w kamienicach.