Ogrodzenia klinkierowe

Ogrodzenia klinkierowe są w Polsce często montowane. Posiadają dużo dobrych stron – doskonale się prezentują, są odporne na nierzadkie w naszym kraju niskie temperatury, pęknięcia oraz wpływ wody. Są też dość tanie – szczególnie, kiedy wspomnimy cechującą je długowieczność oraz niewielkie koszty użytkowania. Z czym jednak będą się doskonale komponować? Które ozdoby wybrać, żeby ogrodzenia klinkierowe wyglądały świetnie?

Drewno łączy się z ogrodzeniami klinkierowymi

Wyraźne kolory charakteryzujące ogrodzenia klinkierowe najlepiej łączą się z drewnem. Najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie konstrukcji klinkierowej z wyprodukowanymi z drewna sztachetami. Płot tego typu dopasujemy do budynków o tradycyjnym projekcie, ale też tych bardziej nowoczesnych.

Metalowe dodatki do ogrodzeń klinkierowych

Następnym nierzadko wybieranym wyjściem jest połączenie klinkieru i żelaza. Bez względu na to, czy będą to wykonane ręcznie ogrodzenia, czy z kolei gotowe segmenty, w ten sposób możemy dodać naszemu domowi uroku, a to docenią zwłaszcza mieszkańcy wsi.

Pielęgnacja ogrodzeń klinkierowych

Ogrodzenia klinkierowe nie wymagają wprawdzie częstej pielęgnacji, jednak chociaż raz w sezonie powinniśmy wygospodarować na to nieco czasu. Zbierający się na powierzchni klinkierowych płytek brud łatwo wyczyścimy używając myjki ciśnieniowej, zaś ich żywotność zwiększymy korzystając z preparatów minimalizujących nasiąkliwość.