Okna energooszczędne – najważniejsze współczynniki

Jeśli chcesz zamówić okna energooszczędne, koniecznie odwiedź ten adres

Wytrzymałe okna energooszczędne to najważniejszy komponent, o którym warto pamiętać przy termomodernizacji nieruchomości. Najbardziej popularne są okna drewniane, które w sprzedaży znajdziemy w wielu wersjach. W jaki sposób są wyprodukowane i co zapewniają?

Okna energooszczędne – wyprodukowane z ekologicznych surowców

Drewniane okna wyprodukowane są z bezpiecznych dla przyrody materiałów – na przykład dębu i modrzewia. Charakteryzują się znakomitymi właściwościami, dzięki czemu w niczym nie ustępują swoim odpowiednikom z PCV. Remontując nieruchomość przed sezonem grzewczym, trzeba zwrócić baczną uwagę na izolację termiczną okien. Daje to nie tylko komfortowe warunki wewnątrz domu, ale również oszczędność węgla lub oleju opałowego. Wskaźnik izolacji termicznej musi być odpowiedni (tj. niższy niż 0,8 W/m2), a wtedy w domu zapanują komfortowe warunki. Ciepło nie ucieka na zewnątrz, a przez szczeliny nie wpada zimno z zewnątrz.

Okna energooszczędne – pozbycie się niepożądanego hałasu

Kupując nowe okna energooszczędne sprawdźmy inny istotny parametr – wskaźnik wygłuszania hałasu. Wybierzmy zespolone okna drewniane, jeśli chcemy cieszyć się spokojem i ciszą w domu. Bardzo istotne są także precyzyjne okucia okienne – dzięki nim zamknięte okno nie ulegnie rozszczelnieniu. Warto więc wybrać drewniane okna energooszczędne, ponieważ nowoczesna technologia zapewnia wygłuszenie niechcianego pogłosu oraz maksymalny komfort termiczny w domu.

Dane teleadresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]