Okna zabytkowe pod specjalną opieką

Potrzebujesz okien zabytkowych? Wejdź na www.oknostol.com.pl/okna/okna-zabytkowe/

Okna zabytkowe najczęściej wyglądają znacznie lepiej niż te wykonywane obecnie więc są niewątpliwą dekoracją obiektów. Względy estetyczne to rzecz jasna ich nie jedyna zaleta, a na ich cenę w znacznym stopniu wpływa także metryka. Tak jak pozostałe dobra zabytkowe, również okna powinny być konserwowane według przepisów – ich remontu nie powinniśmy wykonywać samemu z użyciem dostępnych w sklepach materiałów. Czym więc wyróżniają się okna zabytkowe? Jak je remontować? Kto może przeprowadzić takie prace?

Jak odróżnić okna zabytkowe?

Okna zabytkowe zazwyczaj mają więcej zdobień niż współczesne. Rzadko są również otwierane od góry, a to sprawia, iż potrzebne okazują się lufciki, dzięki którym możemy wietrzyć pomieszczenie. Okna zabytkowe, jak przed momentem wspomnieliśmy, wykonane są zwykle z drewna – materiału, który ma sporo atutów, lecz wymaga regularnej konserwacji, a poza tym nietrudno go zepsuć. Z tego powodu tak istotne są kwalifikacje osób naprawiających okna zabytkowe.

Komu powierzyć renowację okien zabytkowych?

Okna zabytkowe zazwyczaj mają konstrukcję skrzynkową, a ta potrzebuje najwyższych kwalifikacji – taki rodzaj okna charakteryzuje się bowiem użyciem wielu, obecnie już nieczęsto widywanych, rozwiązań. W związku z tym, także najlepsi specjaliści nie mogą serwisować okien zabytkowych, kiedy nie posiadają dokumentów zaświadczających ich kwalifikacje, które zostały nadane przez odpowiedni organ – w przeciwnym wypadku zostaną na nich nałożone dotkliwe kary.

Dane teleadresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]