Panele podłogowe – montaż zostaw profesjonalistom

Panele podłogowe są chętnie kupowane przez klientów. Nie może to oczywiście dziwić – szczególnie, kiedy przypomnimy sobie ich wszystkie dobre strony. Panele podłogowe są wszak niedrogie, zaś różnorodność sprzedawanych modeli sprawia, że wszyscy wyszukamy wersje dopasowane do danego wnętrza. Jak dowodzą statystyki sklepów, klienci kupują panele chętniej niż wykładziny, a z uwagi na małe koszty, także od parkietów dębowych. Przed zakupem danego modelu powinniśmy jednak sprawdzić, czy trafi w nasze oczekiwania.

Panele podłogowe – które będą najlepsze?

Najważniejszym parametrem paneli podłogowych jest ścieralność – to od tego zależy, ile lat posłużą. Określa się ją z wykorzystaniem klas ścieralności, które wyrażają ilość ruchów tarczy ściernej, po których panel ulegnie zniszczeniu. Panele podłogowe z klasą ścieralności AC1 oraz AC2 powinny być montowane tylko w rzadko wykorzystywanych pomieszczeniach. Do salonu i korytarza powinniśmy wybrać zaś produkty z klasą co najmniej AC3 – nie zapominając oczywiście, iż najbardziej wytrzymałe to te oznaczone AC5.

Jak założyć panele podłogowe?

Panele podłogowe bywają tak często kupowane także z uwagi na prostotę ich położenia. Mimo że ich położenie będzie mniej skomplikowane niż parkietu, powinniśmy pamiętać, że wymagane będą w tym celi właściwe umiejętności. By zyskać pewność, iż panele będą właściwie zamontowane, powinniśmy powierzyć to dobrej firmie – szczególnie, gdy dotąd nie montowaliśmy podłogi lub nie posiadamy odpowiednich narzędzi.