Płytki elewacyjne z klinkieru

Płytki elewacyjne to najlepszy sposób na odświeżenie wizerunku starego domu. Są bowiem niezwykle łatwo dostępne, zaś ich położenie nie pociąga konieczności zmian konstrukcyjnych – nic więc zaskakującego, że ostatnio to właśnie one stają się najpopularniejszym sposobem stosowanym przy pracach budowlach. Jakie jednak płytki elewacyjne znajdziemy na rynku? Jakie modele w konkretnym wypadku okażą się najlepszym wyjściem?

Płytki elewacyjne są alternatywą dla cegły

To najlepsze zastępstwo dla tradycyjnej cegły – nie tylko są od niej dużo mniej kosztowne, ale też łatwiejsze w montażu. Odpowiednio dobrane cegłopodobne płytki elewacyjne okazują się bardziej solidne – świetnie znoszą upływ czasu i nie zagrażają im grzyby lub woda.

Kamienne płytki elewacyjne

Są nieco droższe od płytek cegłopodobnych, ale wytrzymują dłużej i okazują się wytrzymałe na kruszenie. Płytki elewacyjne wyprodukowane ze skały najlepiej nadają się do obiektów wzniesionych w nowoczesnym stylu.

Zalety płytek elewacyjnych

Założenie płytek elewacyjnych nie sprawi większych trudności – dlatego właściciele domów jednorodzinnych chętnie wybierają je w czasie prac wykończeniowych. Inną zaletą tego rozwiązania są niskie ceny – dzięki temu zmiana wyglądu elewacji będzie znacznie mniej kosztowna, niż w razie wykorzystania innych metod.

Ceny płytek elewacyjnych

Ceny płytek elewacyjnych są zróżnicowane i zależą zwłaszcza od materiału, w oparciu o który zostały wykonane. Na metr kwadratowy płytek glinianych wydamy około 20 PLN, jednak modele wyprodukowane ze skały potrafią kosztować nawet 100 zł.