Podnośnik terenowy – w każdych warunkach

Monterzy nieczęsto do prac u góry stosują drabiny. Jak nietrudno stwierdzić, przyczyną okazuje się mała stabilność drabiny, która przez nawet niewielkie wibracje może się przewrócić. Ze względu na ochronę przebywających na niej ludzi częściej stosuje się podnośniki. Urządzenia tego typu zdadzą egzamin w każdych warunkach – w magazynach oraz na prostej drodze wystarczy zwykły podnośnik, w ekstremalnych sytuacjach najlepszy będzie natomiast podnośnik terenowy. Kiedy stosuje się podnośniki? Jak wybrać odpowiedni model?

Dlaczego warto zdecydować się na podnośnik terenowy?

Jak już wspomnieliśmy, w zwykłych warunkach specjalistyczny podnośnik nie będzie konieczny. W wielu przypadkach normalny model będzie natomiast nieodpowiedni – na przykład w czasie pracy na obszarze pagórkowatym oraz na błotnistych ulicach. Dobrze wówczas zdecydować się na wynajem podnośnika terenowego, który zagwarantuje nam stabilność we wszystkich sytuacjach. Takie podnośniki charakteryzują się odpowiednio dostosowanym koszem oraz większym wysięgiem i większymi możliwościami.

Przykłady wykorzystania podnośników terenowych

Z uwagi na dużą ochronę podnośnik terenowy ma najróżniejsze zastosowania. Oprócz prac przy liniach telefonicznych czy energetycznych, stosuje się go na przykład do wieszania billboardów. Podnośniki terenowe są również stosowane do przycinania wysokich drzew, czyszczenia szyb w biurowcach i napraw dachów. Warto też nadmienić, iż przenośniki terenowe są często używane przez kamerzystów i fotografów.