Pokochaliśmy projekty domów z bali. Dlaczego?

Projekty domów z bali. Rzetelną pomoc fachowców w tej dziedzinie uzyskasz na domygoralskie.com

Domy z bali to jeden z najstarszych typów obiektów mieszkalnych. Najczęściej wykonuje się je ze świerku lub jodły. Chociaż ich konstrukcja znana jest od stuleci, wciąż znajdują rzesze zwolenników. Nie powinno to jednak dziwić – mają wszak sporo plusów, a te sprawiają, że liczba ich mieszkańców wciąż rośnie. Mogą mieć wszystkie kształty, wznoszone są z bezpiecznych dla przyrody materiałów, świetnie się prezentują i – co najważniejsze – są naprawdę komfortowe. Należy nadmienić też o tym, że budowa domu tego rodzaju jest zdecydowanie szybsza niż murowanego. Ich mieszkańcy mogą cieszyć się również sprzyjającym mikroklimatem, który korzystnie wpływa na przykład na płuca.

Nowoczesne projekty domów z bali

Część czytelników jest zdania, że projekty domów z bali zawsze nawiązują do historycznej zabudowy. W istocie nierzadko tak bywa, jednak warto podkreślić, iż domy z bali potrafią także przybierać inne kształty. Obecnie realizuje się też nowoczesne projekty domów z bali, a te nie przywodzą na myśl budynków wiejskich. Domy z bali mogą również posiadać elewację, co sprawia, iż prostsze staje się zagospodarowanie wnętrza – najczęściej stosuje się w tym celu płyty regipsowe.

Komu powierzyć projekty domów z bali?

Jak łatwo się domyślić, zaprojektowanie domu z bali będzie o wiele trudniejsze niż zwykłego. Z tego powodu wybierając taki typ budynku, dobrze sprawdzić, jakie domy zrealizował już dotąd dany architekt. Koniecznie sprawdźmy też, czy jego twórczość nam się spodoba. Istotne jest oprócz tego to, której ekipie powierzymy wzniesienie domu. Oczywiście najlepiej stawiać na te doświadczone w takich projektach. Dobrym rozwiązaniem okaże się też z pewnością znalezienie ekipy, w której współpracują razem dobry architekt i profesjonalni rzemieślnicy – wówczas dom z pewnością będzie wybudowany szybko i bez zbędnych problemów.

Dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]