Profile aluminiowe – dlaczego tak popularne?

Dalsze informacje o profilu aluminiowym

Glin to jeden z najchętniej stosowanych w budownictwie materiałów. Do jego zalet należy zwłaszcza niedużo gęstość, która sprawia, iż wykonywane z niego części nie są dużym obciążeniem – a to umożliwia wykonanie wielu rozmaitych konstrukcji. Wykazuje jednak pewną wadę – w stanie czystym nie jest bardzo wytrzymałe, dlatego w architekturze i pozostałych gałęziach przemysłu stosuje się najczęściej jego stopy, które cechują się dużą odpornością przy zachowanej niewielkiej masie. W budownictwie najczęściej wykorzystywanymi elementami są pręty oraz profile aluminiowe. W jakich celach jednak dokładnie się je stosuje?

Użycie profili aluminiowych w handlu

Profile aluminiowe to świetny surowiec do produkcji mobilnych konstrukcji. Z ich zastosowaniem buduje się między innymi stoiska wystawiennicze, mobilne estrady oraz wiaty dla sklepów czy imprezowe. Na ich popularność w największej mierze wpływa ich nieznaczna masa oraz solidność, ale też prostota budowania scen i to, iż bez problemu możemy osiągnąć dzięki nim potrzebny wygląd. Umożliwiają to innowacyjne metody takie jak malowanie proszkowe, dzięki któremu profile aluminiowe mogą zostać pokryte farbą o dowolnym kolorze na długi czas, gdyż naniesiona tak warstwa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie jeszcze wykorzystuje się profile aluminiowe?

Oprócz konstrukcji składanych, profile aluminiowe są stosowane również w pozostałych branżach. Świetnie sprawdzają się jako części różnego typu pojazdów, sprzętu dla aktywnych lub urządzeń. Profile aluminiowe są również stosowane przez konstruktorów w armii, przy wznoszeniu oszklonych budynków, w wytwórstwie poręczy oraz ogrodzeń, a także w przewozach samochodowych. Warto także nadmienić, iż profile aluminiowe są często wykorzystywane przez firmy produkujące sprzęt RTV czy AGD.

Dane teleadresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]