Projekty domów szkieletowych – wygodne i szybkie w realizacji

Na barteksitarski.pl uzyskasz rzetelną pomoc specjalistów w zakresie przygotowania projektów domów szkieletowych

Domy szkieletowe, jak łatwo się domyślić, zbudowane są na szkielecie. Jest on wykonany z drewna i składa się ze słupów oddalonych nawzajem o mniej więcej 0,5 m. Drewno musi wcześniej oczywiście zostać właściwie przygotowane – stosuje się w tym celu preparaty przeciwko owadom, antypleśniowe oraz przeciwwilgociowe. Zazwyczaj wykorzystywanym gatunkiem jest świerk, ale przed użyciem musi być starannie sezonowany i cięty z czterech stron. Do szkieletu montowane są płyty, pomiędzy którymi umieszcza się ogniotrwałe materiały izolacyjne – jak między innymi wata szklana. Czemu jednak dobrze wybrać projekty domów szkieletowych? O czym powinniśmy pamiętać przy poszukiwaniach architekta?

Projekty domów szkieletowych – atuty

Ci, dla których najważniejszy będzie termin budowy, z pewnością będą zadowoleni z tego, iż projekty domów szkieletowych gwarantują jej prędkie zakończenie. Zwykle są one wszak budowane zaledwie w 90 dni, a poza fundamentami prace nie są zależne od warunków atmosferycznych. Stawiając na projekty domów szkieletowych otrzymujemy także gwarancję, że do ogrzania budynku nie będzie potrzebna duża ilość ciepła, co w połączeniu z ich trwałością sprawia, iż koszty użytkowania są dość niskie. Powinniśmy wspomnieć także o tym, że drewniane domy szkieletowe są pod każdym względem bezpieczne dla środowiska.

Który architekt wykona projekty domów szkieletowych?

W czasie poszukiwań architekta najważniejsze okażą się na pewno projekty domów szkieletowych, jakie zrealizował wcześniej. Aby dowiedzieć się, czy jego sposób projektowania nam odpowiada, wystarczy jedynie wejść na jego witrynę i przejrzeć jego wcześniejsze realizacje, a jeśli się nam one spodobają – skontaktować się z twórcą, celem omówienia dalszych szczegółów inwestycji. Nie należy natomiast kierować się tylko kosztami budowy domu – to wszak inwestycja na wiele dekad.

Dane teleadresowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]