Rodzaje kątowników nierdzewnych

tu możesz kupić kątowniki nierdzewne

Kątowniki to jedne z najistotniejszych produktów metalurgicznych. Znajdują wiele zastosowań – są wykorzystywane na budowach, w czasie remontów lub w piwnicach miłośników majsterkowania. Aby jednak spełniły konkretne potrzeby, powinny być wytrzymałe i jak najlżejsze. Te cechy powodują, iż budowla złożona z kątowników będzie stabilna i bez problemu zniesie różne wstrząsy. Jak zatem rozpoznać, czy konkretny produkt okaże się odpowiedni? W jakich miejscach możemy je zastosować?

Dlaczego opłaca się stosować kątowniki nierdzewne?

Najlepszym materiałem do wyrobu kątowników okazuje się stal nierdzewna. Czemu najlepiej stosować właśnie kątowniki nierdzewne? Przede wszystkim z uwagi na solidność charakteryzującą ten metal – posłużą więcej od części wykonanych z pozostałych stopów. Jest tak dlatego, że nie rdzewieją, więc nawet po dziesięcioleciach mają identyczne parametry. Kątowniki nierdzewne cechują się także niewielką rozszerzalnością termiczną, co podnosi komfort ich eksploatacji w czasie upałów i mrozów.

Kiedy stosuje się kątowniki nierdzewne?

Kątowniki nierdzewne okazują się bardzo funkcjonalne. Wykorzystuje się je w budownictwie, gdzie są najważniejszym elementem drzwi lub balustrad. Profile oraz kątowniki nierdzewne są również używane do produkcji wsporników elewacji. Oprócz tego z uwagi na fakt, iż są solidne, stosuje się je przy wznoszeniu estrad oraz wież, a także szkieletów dużych namiotów. Specjalne kątowniki można również wykorzystać do montażu półek – przeznaczone do tego produkty często posiadają atrakcyjne ozdobniki.

Dane teleadresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]