Rury kwasoodporne – solidne elementy budowlane

W przetwórniach, gdzie działa się z toksycznymi czynnikami, są stosowane rury kwasoodporne. Odporność na silnie oddziałujące związki chemiczne to z całą pewnością najbardziej istotna cecha tego materiału.

charakterystyka rur kwasoodpornych

W przypadku tradycyjnych elementów konstrukcyjnych, nawet takich stworzonych z wysokiej jakości materiałów, ochrona może okazać się niekompletna. Szkodliwe substancje mogą uszkodzić konstrukcję materiału, wywołać jego korozję i gromadzenie się złych dla organizmu związków chemicznych. Dlatego kluczowe jest stosowanie w przetwórniach rur kwasoodpornych o wysokim wskaźniku ochrony. Innowacyjne rury kwasoodporne mogą być używane w przewodach gazowych, hydraulicznych. Zazwyczaj są zrobione techniką bez użycia żadnych połączeń, dlatego też cechują się bardzo dobrą szczelnością. To gwarantuje, że elementy tego rodzaju znakomicie spełniają swoje role.

Alternatywne zastosowanie rur kwasoodpornych

Rury kwasoodporne wykorzystywane są także jako materiały budowlane, części zamienne do ciężarówek. Nie zaszkodzi im ciągła styczność z parą wodną i intensywnie działającymi kwasami. Ich konstrukcji nie jest w stanie uszkodzić żadna substancja. Zapewniają bezpieczeństwo w wytwórniach, są stosowane również do budowania części składowych poręczy, ozdobnych parkanów, w produkcji żywności. Są więc materiałem najwyższej wytrzymałości, ale ich koszty są na każdą kieszeń. Opłaca się użyć je przy remoncie balkonu czy innych pracach budowlanych.

Dane teleadresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]