Sklejka w meblarstwie i innych branżach

Zobacz, gdzie kupić sklejkę

Sklejka jest stawiana wśród materiałów najchętniej stosowanych w rozmaitych branżach. Nie może to jednak zaskakiwać – ma bowiem wiele plusów. Jest w szczególności tania, co jest skutkiem technologii jej produkcji – robiona jest z drzewa. Zewnętrzne warstwy sklejki produkowane są zwykle z gatunków drewna odznaczających się względami estetycznymi – na przykład olchy – zaś środkowe – z mniej kosztownych gatunków. Czasem sklejkę powleka się również okleiną fenolową. Wykorzystanie specjalnych klejów sprawia natomiast, że sklejka cechuje się wysoką odpornością – z tego powodu stosuje się ją również w wytwórstwie samolotów. Gdzie oprócz tego stosuje się ten surowiec? O czym powinniśmy pamiętać wybierając sklejkę?

Sklejka – plusy

Obecnie sklejkę zazwyczaj spotyka się w sektorze meblarskim. Obok mebli stosuje się ją również w wytwórstwie najróżniejszych akcesoriów do mieszkań – paneli, okładzin oraz ozdób. Poza tym sklejka bywa nierzadko wykorzystywana przez budowlańców, którzy wykonują z niej na przykład szalunki, czyli rodzaj form do wylewania fundamentów. Sklejka bywa też surowcem chętnie stosowanym do wykonywania łodzi, a kiedyś była ceniona przez producentów samochodów i samolotów – nawet dziś jest wykorzystuje się ją przy naprawy starszych modeli. Ze względu na małą wagę, sklejkę chętnie wybierają też miłośnicy modelarstwa.

Sklejka – ABC kupującego

W wielu sytuacjach najważniejszą cechą jest wytrzymałość sklejki. Z tego względu nie powinniśmy kupować produktów niezbyt wysokiej jakości – a te nierzadko proponują niesprawdzeni sprzedawcy. Jak więc uniknąć błędów przy wyborze sklejki? Rzecz jasna wybierać jedynie dostawców, którzy zapewnią nam najwyższą jakość – a zwłaszcza kupujących sklejkę od razu od wytwórcy. W sytuacji, kiedy planujemy nabyć dużą ilość surowca nie należy także kupować jej w supermarketach – zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie kupno u sprawdzonego hurtownika, który zaoferuje nam nawet największą jej ilość.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]