Szalunki – ich zastosowanie i sposób wykonania

Jeśli poszukujesz szalunków Kraków, koniecznie wejdź na abcszalunki.pl/wynajem/

Szalunki to nic innego, jak forma mająca charakter tymczasowy, którą na ogół robi się z desek. Może ona być wykonana również z drewnianych płyt, które zrobiono z drewna charakteryzującego się niższą jakością. Niektóre firmy decydują się na zrobienie szalunku z elementów metalowych, ale tego rodzaju działanie nie jest zbyt popularne. Deskowanie – bo właśnie tak inaczej nazywane są szalunki – sprawia, że mieszanka, która jest wylewana, uzyskuje oczekiwany kształt. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Sięgając po szalunki, można również skutecznie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, gdy wylana mieszanka odpowiednio stwardnieje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszystkie konstrukcje z użyciem betonu robi się na budowie w specjalnych formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który następnie zostaje zalany solidnie dobraną mieszanką betonu. W niektórych sytuacjach niezbędne jest zastosowanie zbrojenia. Układa się je przed wylaniem betonu. Szalunki usuwane są dopiero wówczas,gdy mieszanka porządnie zastygnie. W przeważającej liczbie przypadków potrzeba na to od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonuje się chociażby w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu kolumn ogrodzeń oraz stropów żelbetowych. Cechują się jak widać naprawdę dużym zastosowaniem, a budowa bez ich wykorzystania nie przebiegałaby tak szybko.

Szalunki – jakie elementy potrzebne są do wykonania szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są również specjalne podpory i dźwigary. Nieraz zdarza się, że niewielkie firmy budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. Wówczas rozwiązaniem jest skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w dostarczaniu ekipom budowlanym szalunków, a także sklejki.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]