Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Szalunki Kielce znajdziesz na sklep.abcszalunki.pl

Deskowanie, czyli po prostu szalunki, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające stawianie murów budynków. Zwykle stosuje się je w przypadku wylewania murów betonowych – wtedy są one niezbędne do tego, żeby nadać im stosowny kształt i nie dopuścić do rozlewania się kompozytu. Ponadto szalunki wykorzystuje się także podczas wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich użycie umożliwia wykonanie przelotów na okna, drzwi oraz bramy. W tym wpisie objaśniamy, z czego wykonane są obecnie szalunki i jak mogą znaleźć je inwestorzy.

Systemy szalunków

Najstarszym rodzajem szalunków jest konstrukcja utworzona z mocnych sklejek zespolonych ze sobą za pomocą gwoździ bądź desek drewnianych, która po rozmontowaniu może zostać wykorzystana ponownie. Demontaż takich szalunków jest jednakże pracochłonny – wielu wykonawców i inwestorów wybiera więc użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów przeznaczonych do błyskawicznego i łatwego składania bądź rozkładania. Tego rodzaju szalunki mogą być wytworzone z metalu, drewna lub sklejki, a także zestawiać dwa lub trzy materiały. Najczęściej jednak wykorzystuje się sklejkę – głównie z takich rodzajów drewna jak topola i brzoza, a całą strukturę scalają głowice ze aluminiowe bądź stalowe, belki, łączniki i narożniki.

Wypożyczenie szalunków – nie musisz ich kupować?

Firmy na co dzień parające się pracami murarskimi dysponują własnymi szalunkami. Inaczej jest natomiast w przypadku brygad, które oferują inne usługi oraz inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają planujących postawić pojedynczy obiekt. Kupno wszystkich elementów niezbędnych do złożenia szalunku nie byłoby odpowiedzialne finansowo . Dużo ekonomiczniejszym wyjściem jest wynajęcie szalunków.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]