Szukasz mieszkania w Katowicach? Zapamiętaj te informacje

Sektor nieruchomości w Katowicach i pozostałych miastach Górnego Śląska nieco różni się od innych miejsc Polski. W przeciwieństwie do nich, dość niewiele osób jest zainteresowana lokalami od dewelopera. Naprawdę często wybierane są natomiast nieruchomości z drugiej ręki. Nieczęsto też składa się wnioski o dofinansowanie zakupu domu, a to także odróżnia ten region na tle pozostałych. Jak dokładnie prezentuje się rynek nieruchomości w tym regionie? Które mieszkania w Katowicach cieszą się największym zainteresowaniem?

Mieszkania w Katowicach z drugiej ręki

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, największym uznaniem cieszą się na Górnym Śląsku lokale z drugiej ręki. Jak łatwo stwierdzić, powodem tej sytuacji są względy finansowe – mieszkanie z rynku wtórnego wyniesie aż dwa razy mniej niż mieszkania w Katowicach oferowane przez firmy budowlane. Oczywiście chodzi o mieszkania w tych samych dzielnicach, o takiej samej powierzchni.

Mieszkania w Katowicach – dzielnice

Na rynku wtórnym najwięcej anonsów dotyczy przede wszystkim Bogucic czy Piotrowic. Najmniejsze kwoty zapłacimy za lokal na Szopienicach, na których koszt kupna jednego metra waha się wokół dwóch i pół tysiąca PLN. Najbardziej kosztowne okazują się natomiast Brynowo oraz Dąb, gdzie ceny przewyższają niekiedy 5 tysięcy zł za jeden metr. Szczególnie dużo deweloperskich mieszkań jest z kolei wznoszonych w okolicach ulicy Mikołowskiej oraz Śródmieścia.

Ogłoszenia mieszkań w Katowicach potencjalni kupcy znajdują na rozmaite sposoby. Najlepszą droga okaże się na pewno skorzystanie z sieci, ponieważ to w wyszukiwarkach dostępnych w internecie dostępnych jest najwięcej ogłoszeń kupna-sprzedaży.