Wałki nierdzewne prowadzące

Znajdź wałek nierdzewny na metal-e.pl/pl/c/PRETY-NIERDZEWNE-OKRAGLE/18

W architekturze bardzo ważna jest wytrzymałość używanych surowców. To z tego względu budowlańcy tak chętnie sięgają po stal nierdzewną – jest to bowiem surowiec naprawdę solidny, a przy tym dość lekki. Duże znaczenie mają również jej walory estetyczne – dodatek chromu powoduje, że doskonale zdaje także egzamin jako materiał do elementów zewnętrznych. Ze stali nierdzewnej wytwarza się rozmaite elementy, jednak najczęściej stosowane są pręty. Czemu wałek nierdzewny jest tak przydatny w budownictwie? Do czego służą podobne elementy?

Wałek nierdzewny – plusy

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, wałek nierdzewny jest chętnie stosowany przez architektów głównie ze z uwagi na jego solidność. Wytwarzany jest z dodatkiem chromu, co powoduje, że nie koroduje nawet przy ciągłym kontakcie z wodą. Oprócz tego sporo elementów tego rodzaju jest odporna na działanie żrących substancji, dzięki czemu mogą być wykorzystywane nawet w najcięższych warunkach.

Wałek nierdzewny – zastosowania

Ze uwagi na wielką odporność, wałek nierdzewny wykorzystywany jest w rozmaitych zastosowaniach. Pręty tego typu najczęściej stosowane są w architekturze, ale zastosowanie tych produktów nie ogranicza się wyłącznie do nich. Są wykorzystywane również w samochodach, meblarstwie oraz innych sektorach gospodarki. Pręty oraz wałek nierdzewny bywają również używane przez inżynierów hydrotechniki – styczność z wilgocią nie powoduje wszak ich rdzewienia.

Dane teleadresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]