Wynajem szalunków dla przedsiębiorstw budowlanych

Wypożyczalnia szalunków Kraków - najnowszą ofertę sprawdzisz na sklep.abcszalunki.pl

Szalunki to krótkotrwałe moduły konstrukcyjne, zazwyczaj wykonane z desek, metalu czy też sklejki laminowanej, powszechnie wykorzystywanych w branży budowlanej. Stosuje się je do wznoszenia, modelowania odpowiedniego kształtu, jak również podtrzymywania konstrukcji żelbetonowych lub betonowych. Przydają się one także do zabezpieczania dołów w gruncie i podpierania otworów w murach (np. okien albo drzwi). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie nadproży, stropów, schodów, betonowych cokołów ogrodzeń i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Wynajem szalunków stropowych oraz ściennych

Szalunki, nazywane także deskowaniem, rozróżniamy ze względu na sposób ich wykorzystywania – odróżniamy szalunki stropowe, ścienne, a także elementy stosowane przy wykopach. Szalunki stropowe można podzielić na podpory, stolik szalunkowy i dźwigary, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Z kolei pośród szalunków do wykopów wyróżniamy ciężkie, średnie oraz lekkie. Dużo firm budowlanych decyduje się obecnie na wypożyczenie elementów konstrukcyjnych – wynajem szalunków staje się bardzo popularny szczególnie wśród niewielkich przedsiębiorstw nie posiadających własnych systemów szalunkowych.

Wypożyczalnia szalunków – dlaczego warto?

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Podmioty świadczące tego typu usługi w Krakowie i innych miastach, posiadają rozległy wachlarz materiałów konstrukcyjnych, jak również gwarantują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków zda egzamin również wspaniale przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas oraz stanowczo przyspieszyć prace budowlane.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]