Zabezpiecz dom przed wilgocią – izolację przeciwwodne

Wilgoć jest znacznym zagrożeniem dla każdego budynku. Dlatego tak istotne okazuje się wykonanie izolacji przeciwwodnej, bo ta zabezpieczy go przed niebezpiecznym wpływem wody znajdującej się w ziemi. W niektórych przypadkach odpowiednie są izolacje przeciwwilgociowe, ale gdy budynek wzniesiony jest na gruncie bez ujścia wody deszczowej, potrzebne będzie wykonanie izolacji przeciwwodnej. Jej użycie rekomenduje się także, jeżeli obiekt zlokalizowany jest na terenie poniżej lustra wody. Istotne będzie, by wilgoć nie uszkadzała budynku wskutek naporu na jego fundamenty. Jakie jednak rodzaje izolacji przeciwwodnych są dostępne? I w końcu – komu powierzyć zrobienie izolacji przeciwwodnej?

Jakie izolacje przeciwwodne będą właściwe?

Rozpoznajemy trzy typy izolacji przeciwwodnych. Pierwszy rodzaj to izolacje przeciwwilgociowe, które wykonywane są, jeśli nie ma bezpośredniego niebezpieczeństwa wynikającego z obecności wilgoci. Kiedy natomiast woda okazuje się poważnym problemem, należy wykonać któryś z dwóch pozostałych rodzajów izolacji. Średnie stosuje się przede wszystkim na obszarach z gruntem zwartym, w którym często zbiera się wilgoć. Izolacje ciężkie są natomiast stosowane na obszarach, na których panuje wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia podtopień – takie izolacje muszą cechować się dużą odpornością i zabezpieczać dom także przed silnie napierającą wodą.

Która ekipa zrobi izolacje przeciwwodne

Jak nietrudno się domyślić, jakość izolacji przeciwwodnych wpływa na ochronę ludzi znajdujących się w domu. Dlatego należy dobrze rozważyć wybór firmy, która je przygotuje. O czym więc nie należy zapomnieć wybierając ekipę, która wykona izolacje przeciwwodne? Najważniejsze z pewnością okażą się kwalifikacje jej specjalistów – dobrze zatem sprawdzić, ile lat działa ona w branży hydroizolacji i jak opisują zakończone przez nią realizacje dotychczasowi kontrahenci.