Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

Znajdź ściąg szalunkowy na https://sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wspierania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie moduły wykorzystuje się podczas szalowania? Czemu warto kupić je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

Aby szalunki stropowe, ścienne czy używane do wykopów były ustawione w prawidłowy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają obecnie mnóstwo elementów używanych do wzmacniania szalunków, m.in. napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, rurki dystansowe, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać stosowny rozstaw między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki przegubowe, motylkowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy pozwalające spiąć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią także dystanse umożliwiające utrzymanie właściwej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie wziąć pod uwagę też ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato zaopatrzonych sklepach online. Witryny internetowe mają w swojej ofercie świetnej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Rasto czy Tekko i są dostępne w rozsądnych cenach.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]