Zalety akrylowych kortów tenisowych

Utwardzane korty tenisowe to jeden z najczęściej spotykanych obiektów tego rodzaju. To na nich odbywają się takie turnieje jak US Open. Powierzchnia ta jest również ceniona przez zwykłych miłośników tenisa, co jest skutkiem w szczególności dużej szybkości wybicia piłeczki i niedużego odskoku. Nawierzchnia podobnych kortów zazwyczaj wykonywana jest z akrylu – gwarantuje więc dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i doskonałe parametry gry. Wśród najpopularniejszych systemów nawierzchni do twardych kortów jest Tennislife, który posiada certyfikat Światowej Organizacji Tenisa. Dlaczego warto na niego postawić?

Tennislife – system kortów tenisowych

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, Tennislife to technologia podłoża dla kortów, której podstawą są żywice akrylowe. Poza tym wykorzystywane są także odpowiednie pigmenty, które gwarantują wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. By jednak Tennislife był skuteczny, powinien być odpowiednio zaaplikowany – należy przygotować podłoże oraz poprawnie zaaplikować akryl. Określone kwalifikacje są również niezbędne do utrzymania tak wylanej nawierzchni – z tego względu trafionym rozwiązaniem będzie zlecenie tego zaufanej firmie.

Tennislife – co poza kortami?

Należy jednak nadmienić, iż korty to nie jedyne miejsce, gdzie możemy spotkać Tennislife. Ze względu na dobre właściwości technologia ta wykorzystywana jest także na boiskach do piłki koszykowej. Świetnie sprawdza się także jako nawierzchnia kortów do badmintona czy squasha oraz innych obiektów rekreacyjnych.