Zdrowe i piękne domy drewniane. Co wyróżnia projekty domów góralskich?

Projekty domów góralskich. Skieruj się tu, aby skorzystać z pomocy fachowców

Architektura góralska charakterystyczna jest dla rejonów Tatr. Wyodrębniła się w połowie XIX wieku. Od samego powstania budziła zachwyt i ogromne zainteresowanie. Nie inaczej jest obecnie, ponieważ nie brak osób, które stawiają na budowę domów z drewna. Największą popularnością cieszą się te z bali, które doskonale sprawdzają się zarówno jako domy całoroczne, jak i sezonowe.

Projekty domów góralskich – z jakiego powodu domy wybudowane z drewna są tak popularne?

Domy wybudowane z drewna cieszą się obecnie wielką popularnością. W znacznej mierze jest to efekt niezwykłej urody tego typu posesji. Wzbudzają zachwyt dokładnością wykonania. Drewno jest materiałem nadzwyczajnej urody. Jeśli o to chodzi, nie dorówna mu żaden inny surowiec, z którego można wybudować dom. Do tego nieruchomości te cechują się wyjątkowym mikroklimatem, który w sposób niezwykle korzystny odbija się na naszym zdrowiu. To właśnie z tego powodu domy wykonane z drewna polecane są głównie osobom cierpiącym na astmę, alergię i innego rodzaju trudności z układem oddechowym. A jak wyglądają domy góralskie wybudowane w stylu tradycyjnym? Cechą charakterystyczną jest rzecz jasna dwuokapowy dach. Świetnie jest, jeżeli pokryty został on gontem. Ze względu jednak na wysokie ceny takiego materiału, osoby decydując się na dom w tradycyjnym stylu góralskim nierzadko decydują się na odmienny rodzaj krycia. Kolejną cechą są okna w niewielkim rozmiarze oraz wysoka, wykonana z kamienia podmurówka. Weranda, ganek oraz taras to również elementy typowe dla domów w tradycyjnym stylu podhalańskim. W początkowym okresie istnienia styl góralski charakteryzował się jeszcze licznie umieszczanymi zdobieniami. Na początku minionego wieku zaczęto jednak stosować ich coraz mniej.

Projekty domów góralskich – postaw na wsparcie specjalisty

Stawiając na dom w klasycznym stylu góralskim, należy postawić na usługi biura architektonicznego, które specjalizuje się w tworzeniu projektów budynków właśnie w tradycyjnym stylu. Tylko wówczas można być pewnym, że projekt będzie zrealizowany odpowiednio, a wszystkie charakterystyczne elementy tradycyjnego stylu będą ujęte.

Dane teleadresowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]