Chwilówka czy bank – gdzie wziąć kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najchętniej wybieranych usług świadczonych przez banki. Nie ma w tym rzecz jasna nic dziwnego, bo można zdobyć tak nawet niewielkie sumy – w niektórych bankach najmniejsza stawka kredytu gotówkowego to 500 złotych. Może on również stać się sposobem pokrycia poważniejszych wydatków, ponieważ najczęściej jego maksymalna suma to nawet 100 000 złotych, ale klienci o najwyższych dochodach – między innymi lekarze – są w stanie pożyczyć aż pięćset tysięcy złotych. Ceny kredytu gotówkowego zależą w szczególności od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i mogą wynieść od ośmiu do aż szesnastu procent. Co poza tym należy o nim wiedzieć?

ABC kredytu gotówkowego

Jak można wywnioskować z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są dostępne dla wielu chętnych. Wniosek, jaki składamy jest bezzwłocznie analizowany, przez co środki otrzymujemy najwyżej po paru dniach, zaś dzięki niewielkim wymaganiom, mają szansę ubiegać się o niego również klienci z niedużymi dochodami. To jednak nie oznacza, że kredyt gotówkowy będzie udzielony każdemu, bo tak jak przy innych rodzajach pożyczki, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki pozyskane korzystając z kredytu gotówkowego możemy wydać na dowolny cel – zarówno na zakup akcesoriów RTV, jak i pojazdu czy pokrycie kosztów wymarzonego urlopu.

Kredyt gotówkowy bez niebezpieczeństwa

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, musimy pamiętać, że łatwo wówczas o błędy, a ich skutkiem są zazwyczaj poważne finansowe kłopoty. Z tego względu wybór oferty musimy starannie przeanalizować, porównując zarówno odsetki, jak i inne koszty – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Trafionym rozwiązaniem na pewno okażą się zatem porady profesjonalnego doradcy finansowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych możliwości, abyśmy mogli oddać go bez większych problemów.