Co oferuje kantor internetowy? Główne zalety usługi

Zaprzestań bezowocnych poszukiwań! Online kantor odnajdziesz na https://nkantor.pl.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w oddziale banku bądź w kantorze – te ostatnie do tej pory spotkać można w galeriach handlowych czy przy supermarketach! Aczkolwiek w błyskawicznie przekształcającej się rzeczywistości, klienci chcą wymieniać waluty obce bez potrzeby wychodzenia z domu i po niższych kosztach, skutkiem tego właśnie pojawiły się kantory online, które to umożliwiają.

Jak działa kantor internetowy?

Działanie kantoru internetowego jest jednakowo nieskomplikowane jak tradycyjnego kantoru. Klient wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kwotę, którą potrzebuje wymienić na inną walutę. Atutem kantorów online jest głównie to, iż przewalutowanie można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji pozyskiwanych z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, zwykle z minionej doby. Drugim i nadzwyczaj znaczącym walorem kantorów internetowych są niższe spready niż te oferowane przez placówki bankowe i kantory tradycyjne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może skutkować zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready z reguły nie wychodzą poza 2%. Kantory online proponują również kilka pomocniczych usług lubianych przez klientów, np. mają opcję transakcji odroczonej realizowanej w określonym przez użytkownika terminie bądź takiej, w której klient zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (wymiana jest realizowana dopiero wtedy, gdy wyznaczony przez nabywcę kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Kantor online – usługa dla kredytobiorców i pracowników zagranicznych

Kantory online to usługa dla osób ceniących sobie komfort oraz ogromną autonomię w zarządzaniu swoim kapitałem. Używają ich także osoby zatrudnione lub studiujące za granicą oraz kredytobiorcy spłacający zobowiązania w obcej walucie. Lecz zanim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego reputację oraz bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.