Czy srebro w sztabkach może być dobrą inwestycją?

Sztabki srebra kupisz na https://goldbroker.pl/sztabki-srebra/.

Od lat wiadomo, iż inwestycja w metale szlachetne jest świetną strategią lokowania pieniędzy, która z upływem lat zapewnia namacalny dochód. Najpopularniejszym w tym momencie metalem inwestycyjnym jest niezaprzeczalnie złoto, niemniej jednak ostatnio srebro znów cieszy się popularnością wśród coraz szerszej grupy inwestorów, zarówno tych z niewielkim, jak i nieograniczonym potencjałem finansowym, i przestało być postrzegane tylko jako metal przemysłowy.

Sztabki srebra – kruszec stosowany w rozlicznych gałęziach gospodarki

Złoto istnieje w naturze 17-krotnie rzadziej od srebra, warto jednakże podkreślić, że wartość srebra w stosunku do wartości złota nie odzwierciedla tej zależności ilościowej i zawsze jest znacznie niższa. Nabycie srebra jest jednak idealnym pomysłem dla osób, które chcą urozmaicić swój portfel, a które nie dysponują środków pozwalających na kupno większych ilości złota. Wypada jednakże mieć świadomość, iż z powodu swoich właściwości, srebro jest szeroko wykorzystywane w różnorodnych sektorach przemysłu co powoduje, że jego wartość jest w wyższym stopniu czuła na kłopoty pojawiające się w gospodarce światowej. Można to skądinąd zauważyć studiując wykres jego ceny z minionych 30-40 lat. Z tego również powodu inwestycja oszczędności w srebro obciążona jest wyższym ryzykiem niepowodzenia, toteż polecana jest osobom znającym prognozowaną i bieżącą sytuację na rynku kruszców. Niemniej jednak przypuszczać, iż popyt na srebro w dalszym ciągu będzie się utrzymywał, a wraz z prężnym rozwojem fotowoltaiki, medycyny i elektroniki, w których srebro jest szeroko wykorzystywane, a także nieprzerwanej popularności srebrnej biżuterii, niewykluczone, że jego cena będzie systematycznie rosnąć.

Jakiej wagi sztabki srebra kupimy u sprzedawców?

Tak ja złoto, sztabki srebra wybijane jest w różnorodnych wagach, co ułatwia ukształtowanie portfela inwestycyjnego, umożliwiającego sprzedaż w zależności od potrzeb większych bądź mniejszych jego ilości. Te najdrobniejsze, a zatem także najbardziej „na kieszeń” niezbyt zamożnego Polaka, to sztabki o wadze uncji trojańskiej oraz 50 g i 100 g. Niewątpliwie, gdy kupimy sztabkę o większym ciężarze, w rezultacie wydamy na kruszec mniej, powinno się jednak mieć na uwadze, że sztabka jest niepodzielna i w przypadku chęci jej sprzedaży musimy znaleźć kupca, który weźmie ją w całości. Wobec tego jeżeli sztabki srebra mają służyć też jako zabezpieczenie finansowe na czas kryzysu, lepiej zdecydować się na kupno sztabek w kilku wagach, aby mieć możliwość w przyszłości sprzedać tylko tyle kruszcu, ile istotnie potrzeba. Można również zainwestować w nieco kosztowniejszy srebrny combibar, innymi słowy scalone sztabki srebra o wadze 1 g, które daje się swobodnie rozłamać. Minusem kupna srebra, czy to w sztabkach czy w monetach bulionowych jest fakt, iż – w przeciwieństwie do złota – jego sprzedaż i kupno obarczone są 23% stawką VAT.

Dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]