Dlaczego warto zlecać księgowość firmom zewnętrznym?

Rozliczenia z fiskusem potrafią dla wielu firm okazać się przyczyną sporych trudności. By poradzić sobie z tym bez niebezpieczeństwa dotkliwych często sankcji finansowych, niezbędne są fachowe umiejętności – a tych nie posiada wielu przedsiębiorców. Jeśli zatem niedużo wiemy o kwestiach fiskalnych, dobrym pomysłem będzie powierzenie ich fachowcom. Duże przedsiębiorstwa zazwyczaj angażują swoich księgowych, ale to rozwiązanie jest zbyt drogie dla mikrofirm. Ich właściciele najlepiej postąpią rozpoczynając współpracę z profesjonalnym biurem księgowym. Jak więc wybrać biuro oferujące niezawodne usługi księgowe? O czym musimy pamiętać, by ustrzec się niemiłych pomyłek?

Usługi księgowe – co obejmują?

Usługi księgowe oferowane przez dobre biura rachunkowe gwarantują bezproblemowe funkcjonowanie firmy na różnych płaszczyznach. Dzięki nim bez komplikacji rozliczymy się z załogą, bez błędów obliczając wypracowane przez nich wynagrodzenie. Dzięki usługom księgowym, jak wspomnieliśmy wcześniej, ustrzeżemy się również trudności z urzędem skarbowym oraz możliwych sankcji pieniężnych. Warto również zaznaczyć, że usługi dobrych biur umożliwiają też łatwe korzystanie z europejskich dotacji – na przykład dla firm angażujących osoby niepełnosprawne.

Jak znaleźć najlepsze usługi księgowe?

Wspomniane zyski będą jednak naszym udziałem tylko wtedy, gdy wybierzemy właściwe biuro księgowe. Jak sobie z tym poradzić? Najwięcej powie nam na ten temat to, czy wybrane biuro ma certyfikat przyznany przez Ministerstwo Finansów – zapewnia on, że realizowana przez nie księgowość zawsze jest najwyższej jakości. Warto również wybrać usługi księgowe tych biur, które postarały się o ubezpieczeniem OC – w razie błędów możliwe sankcje zostaną uregulowane z otrzymanych w ten sposób środków.

Dane teleadresowe:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]