Kiedy kredyt bez historii kredytowej jest dobrą opcją?

Jak wiemy, przed przyznaniem klientowi kredytu, bank starannie analizuje zdolność kredytową wnioskodawcy. Co jednak kryje się pod tym pojęciem? Które czynniki są najważniejsze? Jak nietrudno stwierdzić, najistotniejsza okazuje się na pewno wysokość naszych dochodów. Analizując zdolność kredytową, bank skontroluje również to, w jakich odstępach je otrzymujemy i ustali ich pochodzenie. Istotny będzie też wiek kredytobiorcy, ilość mieszkańców w jego lokalu i to, czy w porę spłacaliśmy dotychczasowe zobowiązania – właśnie to może mieć kluczowe znaczenie. Porównując to z wartością kredytu oraz ilością rat, bank stwierdza, czy mamy możliwość go bez problemów spłacić. Co jednak, jeżeli kredyt nie będzie nam udzielony?

Kredyt bez historii kredytowej – kto na tym skorzysta??

Na szczególne problemy muszą być gotowi klienci, którzy nie brali jeszcze żadnego kredytu. Zaliczają się do tego grona przede wszystkim studenci i klienci, którzy na rynku pracy działają od niedawna. Z tym, iż kredyt nie będzie im udzielony, powinni być pogodzeni również emeryci. Odmowa banku nie zawsze jest jednak powodem ku temu, by wybrać ofertę parabanków. Znacznie korzystniejszym wyjściem będzie wszak znalezienie kredytu bankowego, który jest osiągalny bez dopełnienia restrykcyjnych kryteriów.

Kredyt bez historii kredytowej – kto pomoże?

Poszczególne banki ustalają warunki mniej rygorystyczne niż zwykle. Znalezienie oferty dopasowanej do naszych możliwości bywa jednak bardzo trudne. Dlatego w takich przypadkach dobrze zwrócić się o poradę do specjalisty. Doradca finansowy powie nam, jak znaleźć właściwą ofertę i podpowie, jak ustrzec się pomyłek. A te, jak łatwo stwierdzić, przynoszą czasem poważne konsekwencje, gdyż trudności ze spłatą jednego kredytu najczęściej są problemem w otrzymaniu kolejnych.