Kredyt bez zdolności kredytowej – można go otrzymać!

Zaciąganie kredytów jest w dzisiejszych czasach bardzo popularne, nie wszyscy jednak mają na to szansę. Istnieje duża grupa osób, które nie są w stanie wziąć takiego zobowiązania, gdyż nie posiadają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak z niego wybrnąć?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto może jej nie posiadać?

Banki zazwyczaj określają własne warunki, według których przyznają kredyty lub odmawiają ich przyznania. Istnieją jednak ogólne czynniki, determinujące kwestię posiadania lub nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową raczej spotkają się osoby, które posiadają już zaciągnięte zobowiązania. Dotyczy to również osób o niewielkich zarobkach albo zatrudnionych w oparciu o formułę inną niż umowa. Rzecz jasna, kredytu nie otrzymają także osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt posiadania przez nie pracy, a także wykonujące pracę za granicą. Czynniki takie powodują, iż teoretycznie nieosiągalne jest otrzymanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób zaciąga pożyczki w firmach pożyczkowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż chwilówki i podobne pożyczki wiążą się z bardzo wysokimi opłatami i prowizjami.

Kredyty bez zdolności – czy można je otrzymać?

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porady pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Poradzi on, który bank posiada mniej rygorystyczne warunki kredytowania i może przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik doradzi, jak zbudować zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo dużo. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe regulowanie zobowiązań, warto więc kupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej i kredytu odnawialnego w instytucji, w której planuje się ubiegać o kredyt. Znakomitym wyjściem jest też na przykład ubieganie się o kredyt nie samodzielnie, lecz wspólnie z inną osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodziców bądź – w przypadku osób, które i tak planują ślub – wstąpić w związek małżeński. Takich sprytnych opcji, które podpowiedzieć może doświadczony pośrednik, jest wiele.