Księgowość zewnętrzna – dlaczego warto

Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.

Zasadniczym filarem każdego przedsiębiorstwa jest księgowość. Troszczy się on o prawidłowe wystawianie dokumentów, opłacanie podatków, rachunki całej działalności. Co się bardziej opłaca: zatrudnić specjalistę na etat, czy jednak posiłkować się pomocą tzw. sieciowego biura rachunkowego?

Zadbaj o najlepszą księgowość

Na wstępnym stadium prowadzenia firmy, lepiej zdecydować się na ofertę firmy rachunkowej. Tego rodzaju podmioty pomogą nawet rozkręcić firmę, czy pozyskać środki z UE i innych źródeł. Prowadzą one księgi przychodów i rozchodów, ewidencję wyposażenia, sporządzają analizy finansowe oraz troszczą się o kwestie uiszczania VAT-u. Powierzenie finansów naszego przedsiębiorstwa biurom rachunkowym jest lepsze cenowo niż zatrudnienie księgowej, więc kalkuluje się także pod kątem finansowym.

Jakimi czynnikami kierować się wybierając ofertę księgowości?

Podczas gdy takie biura gwarantują pośrednictwo przed US, właściciele firmy mogą skupić się na rozkręcaniu biznesu. W Polsce istnieją niewielkie podmioty rachunkowe oraz tzw. sieciówki, działające w całym kraju, zapewniające księgowość zarówno w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, a także w niewielkich miastach. Najrozsądniejszy wybór to powierzyć sprawy niezawodnej księgowej, zachwalanej przez innych klientów. To zapewnia, że nasze finanse są zabezpieczone i stoją w zgodzie z wiążącymi normami.

Dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]