Leasing samochodu dla firm

Leasing samochodu jest mechanizmem powszechnie praktykowanym przez nowoczesne firmy. Dzięki temu mamy szansę zagwarantować załodze zarówno auta osobowe, ale i dostawcze. Przekonajmy się zatem na czym polega leasing samochodów i z jakiego powodu jest tak rozpowszechniony.

Czy leasing samochodu jest opłacalny

Leasing polega na płatnej dzierżawie auta przez pewien czas, a jego najważniejsze zasady precyzuje specjalna umowa. Procedura ta obejmuje z reguły 2 podmioty: finansującego i leasingobiorcę, czasami również pośredników. Taka forma finansowania samochodów służbowych jest o wiele korzystniejsza niż standardowe oferty bankowe, nie wymaga korzystania ze środków własnych, a flota pojazdów nie wchodzi w zakres środków trwałych. W ten sposób możemy szybko przyznać załodze pojazdy potrzebne do transportu towarów, odwiedzania odbiorców oraz innych celów.

Leasing samochodu remedium na firmowe problemy

Koniec z martwieniem się o środki na niesprawne i używane auta oraz zaciąganiem wieloletnich pożyczek – leasing samochodów jest remedium na tego typu problemy. To rozwiązanie po prostu stworzone dla niewielkich firm, które nie osiągają jeszcze wysokich dochodów. Procedury są klarowne, a bank nie sprawdza naszej zdolności kredytowej. Warto pamiętać o najważniejszej radzie – szukając najlepszego rozwiązania, najlepiej zdać się na specjalistyczną pomoc firm pośredniczących.