Mass collect – co to jest i czy warto z tego korzystać?

Dowiedz się więcej o mass collect.

Mass collect to usługa, która umożliwia błyskawiczną weryfikację wpłat na konto. Przedstawiamy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia organizację dużym i małym firmom.

Mass collect – korzyści z nadania kontrahentom unikalnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest generalnie niesłychanie prosta. Polega na przypisaniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który staje się tym samym jego symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście jest użyteczne wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest ogromna grupa klientów, czyli np. w firmach telekomunikacyjnych, na uczelniach wyższych czy wszystkich działalnościach, gdzie wprowadzony jest system abonencki (między innymi w klubach fitness). Opłaty wpływające w usłudze mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednak wcześniejsze przydzielenie klientom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do dokonania przelewu (tradycyjny przelew, przelew z karty bądź przelew pocztowy). Korzystanie z mass collect wiąże się również z szybszym księgowaniem należności niż w przypadku księgowania przez pracownika, a przy tym wyeliminowaniem możliwych błędów często mających miejsce w trakcie tego procesu.

Mass collect także dla przedsiębiorstw obsługujących około stu faktur

Choć mass collect nie jest obecnie oferowane we wszystkich bankach (posiadają ją między innymi BNP Paribas i wybrane banki spółdzielcze) warto rozważyć jego wykorzystanie w przedsiębiorstwie, także takim, które miesięcznie wystawia poniżej stu faktur. Zastosowanie mass collect niesie ze sobą bowiem kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a więc łatwiejsze monitorowanie wpływających opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z usługą mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania powiadomień o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie skutkuje zwiększeniem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]