Przenośne i zaawansowane – cena kasy fiskalnej

Posiadanie kasy fiskalnej to obowiązek wielu firm, które zajmują się sprzedażą. Producenci oferują sporo rodzajów sprzętów tego typu, od prostych po bardziej skomplikowane. Sprawdźmy więc jakie kasy fiskalne są najczęściej wybierane.

Cena kasy fiskalnej – sprzęty wielofunkcyjne

Kasy fiskalne potrzebne są w księgarni, w gabinecie lekarskim, w piekarni, kancelarii notariusza – słowem w miejscach, gdzie dominuje obrót gotówkowy. Rzecz jasna kasy różnią się od siebie, inne rodzaje zobaczymy u kierowcy busa, a inne w butiku. Najprostsze kasy, których cena zaczyna się od 700 zł, przeznaczone są do użytku przenośnego. To kompaktowe urządzenia, które posiadają wzmocnioną konstrukcję, porządną baterię, opcję komunikacji on-line oraz ładowania z zapalniczki samochodowej. Niewielka kasa fiskalna nadaje się świetnie dla sklepów internetowych, punktów XERO oraz saloników prasowych. Jeśli chodzi o większe sklepy – rekomenduje się wykorzystywanie kas fiskalnych bardziej innowacyjnych. Ceny rozpoczynają się od 1000, a kończą na 1500 zł. Kasy te cechują się wysoką wydajnością, posiadają podświetlane ekrany, tzw. klawisze szybkiej sprzedaży, wybór waluty głównej oraz nowoczesne podzespoły.

Cena kasy fiskalnej – wybierz automatyczną kopię paragonu

W przypadku hipermarketów i dużych hurtowni zaleca się korzystanie z wysokowydajnych kas, gwarantujących np. automatyczną kopię wydruku, wykonywanie precyzyjnych analiz, niezawodną kartę sieciową oraz zdefiniowane rodzaje płatności. Koszt kasy fiskalnej waha się wtedy między 1400 a 2000 zł. Używają ich także perfumerie, sklepy monopolowe, a pracownicy mogą korzystać z alfanumerycznego ekranu. Dodatkowo płatna jest natomiast wymiana kasy, związana z zakończeniem okresu jej użytkowania, o czym należy bezwzględnie pamiętać. Atrakcyjne ceny oferują nowoczesne firmy serwisujące.