Serwis i przegląd kasy fiskalnej

Użycie kas fiskalnych to powinność każdego handlowca. Urządzenia te niestety potrafią odmówić posłuszeństwa – a to w przypadku korzystania z wyłącznie pojedynczej kasy może spowodować duże straty. Należy zatem w takich przypadkach działać szybko, zlecając serwis kasy fiskalnej gdy pojawią się najwcześniejsze objawy usterki. Gdzie dotrzeć do zleceniobiorców takich usług? Jak dużo zapłacimy w związku z naprawą urządzenia?

Usterka? Potrzebny jest serwis kasy fiskalnej

Z uwagi na prawny obowiązek posiadania kasy fiskalnej, dotarcie do osoby parającej się naprawą opisywanych urządzeń nie powinno sprawić jakichkolwiek trudności. Najczęściej możemy wtedy osobę, która jest dostawcą kasy. Jeśli natomiast okazuje się to niemożliwe, powinniśmy skorzystać z sieci – znajdziemy tam ogłoszenia setek przedsiębiorstw. Na przywrócenie sprawności urządzenia nie będziemy musieli długo czekać dostaniemy również kasę tymczasową.

Przegląd kasy fiskalnej – obowiązek płatnika VAT

Powinnością wszystkich osób posiadających firmę jest przegląd kasy fiskalnej. Powinien się on odbywać co najmniej co dwadzieścia cztery miesiące, lecz najrozsądniej postąpimy, robiąc go co rok. Na tych, którzy nie pamiętali o swoim obowiązku, US ma prawo nałożyć dotkliwe grzywny, wynoszące aż dziesięciokrotność płacy minimalnej. Jeżeli prześpimy termin, możemy o tym zawiadomić skarbówkę – tak zwany czynny żal pozwala bowiem uniknąć dużej kary, w zamian której urząd nałoży na nas o wiele mniejszy mandat albo zrezygnuje z nałożenia kary.