Architekt wnętrz – zakres usług

Zaaranżowanie domu samemu może być prawdziwą frajdą, ale nietrudno wtedy o błędy. Prawidłowo umeblowane wnętrze jest bowiem nie tylko atrakcyjne, ale również, a może w szczególności, praktyczne. Do dobrego zaaranżowania wnętrza wymagane są odpowiednie kwalifikacje – z tego powodu warto powierzyć to doświadczonemu architektowi wnętrz. Przez to otrzymamy gwarancję, że nasze mieszkanie zostanie odpowiednio zaaranżowane, a my będziemy żyli w nim bez problemów. Na czym wiec polega praca architekta wnętrz? Co powinno znaleźć się w przygotowanym przez niego projekcie? I wreszcie – jak wybrać architekta, którego wskazówki nas zadowolą?

Usługi architekta wnętrz

Architekt wnętrz opracuje dla nas dokument określający pomieszczenia domu. Znajdą się w nim informacje o rozmieszczeniu wszystkich szaf oraz pozostałych części wystroju. Naprawdę ważne będzie także, to że architekt wnętrz pomoże nam dobrać meble, zaś jeśli nie znajdzie odpowiednich na rynku – stworzy je i zleci ich produkcję doświadczonemu fachowcowi. W projekcie przygotowanym przez architekta wnętrz powinny być zawarte również informacje o przyłączach grzewczych, elektrycznych oraz oświetleniu – to trzecie bardzo wpływa wszak na nastrój użytkowników domu.

Projektant wnętrz – jaka oferta?

Niekiedy dobrego projektanta wnętrz zarekomendują nam znajomi czy deweloper. Zwykle jednak musimy wyszukać go samemu. Na szczęście nie będzie to trudne – wystarczy jedynie wszak wejść do sieci. Za pomocą odpowiednich wyszukiwarek szybko trafimy na ciekawe ogłoszenia. Jak z nich wyselekcjonować najlepsze? Źródłem wiedzy o kwalifikacjach i sposobie projektowania projektanta wnętrz będą jego wcześniejsze realizacje – przed zawarciem kontraktu z konkretnym fachowcem bezwzględnie je obejrzyjmy. Należy też sprawdzić, co o wybranym architekcie myślą poprzedni zleceniodawcy – to pozwoli na ustrzeżenie się niemiłych niespodzianek.