Badania psychologiczne kierowców. Kto musi się im poddawać?

Potrzebujesz sprawdzić, kto oferuje badania psychologiczne kierowców Bielsko Biała? Na co czekasz? Koniecznie skieruj się na www.testybielsko.pl

Badania psychologiczne mają wyjątkowo szerokie zastosowanie. Stanowią nie tylko sposób bliższego poznania siebie, ale też poznania predyspozycji psychologicznych jednostki, które wymagane są do pełnienia określonych zawodów. Spośród tych badań wyróżnia się między innymi badania psychologiczne kierowców.

Na czym polegają badania psychologiczne kierowców?

Ci, którzy zobowiązani są wykonać badania psychotechniczne, bardzo często mocno się ich obawiają. Jak się jednak okazuje, naprawdę strach ma wielkie oczy. Całość badań składa się z wywiadu psychologicznego, testów osobowościowych, testów inteligencji i testów aparaturowych, które pozwalają określić chociażby szybkość reakcji. Testy inteligencji mają za zadanie ocenić zdolności intelektualne jednostki, która poddawana jest badaniu. Testy osobowościowe badają cechy osobowości. Określają między innymi neurotyzm, psychotyzm i ekstra- oraz introwersję. W przypadku testów aparaturowych specjalista wykorzystuje stereometr, miernik czasu reakcji, aparat krzyżowy, wirometr oraz ciemnię. Testy nie wymagają żadnego uprzedniego przygotowania. Kierowcy, którzy używają okularów, powinni tylko pamiętać, by wziąć je ze sobą na badanie.

Badania psychologiczne kierowców – kto musi je wykonać?

Badania kierowców obejmują między innymi kandydatów na kierowców zawodowych kategorii C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D oraz D+E. Przechodzić muszą je też osoby, które chciałyby wykonywać zawód egzaminatora i instruktora nauki jazdy. Są wymagane w przypadku kandydatów kierowców taksówek, a także na operatorów wózków widłowych. Powinno się dodać, że poddać muszą się im również ci kierowcy, którzy stracili prawo jazdy w efekcie prowadzenia auta pod wpływem alkoholu. Ważność takich badań jest różna i zależna od kategorii osób, które je przechodzą. I tak chociażby w przypadku kierowców chcących odzyskać prawo jazdy po utracie dokumentu za prowadzenie samochodu po spożyciu napoi alkoholowych badania te są bezterminowe. Należy wykonać je wyłącznie raz.

Dane teleadresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]