Catering świąteczny – warto zamówić go profesjonalnej ekipie

Catering świąteczny - usługa na miarę waszych potrzeb.

Boże Narodzenie to okres, który spędza się przede wszystkim w rodzinnym gronie, lecz spotkania świąteczne urządzane są także w firmach. W wielu przypadkach pracownicy firmy aranżują je sami, osobiście przyrządzając bożonarodzeniowe potrawy, jednak w większych przedsiębiorstwach ten sposób działania często nie jest skuteczny. By zatem ułatwić sobie zadanie przygotowania firmowych śniadań wigilijnych, tych w wąskim gronie, jak i tych dużych, zalecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – co należy postawić na bożonarodzeniowy stół?

Niewątpliwie na bożonarodzeniowym stole powinno być podanych jak najwięcej tradycyjnych świątecznych smakołyków. To przede wszystkim ryby, jak chrupiący filet z łososia czy też karpia, a także staropolskie zupy – z całą pewnością żurek i barszcz czerwony, a dodatkowo również zupa rybna. Na talerzach nie powinno brakować też pierogów z grzybami i kapustą, które przeważnie podawane są wespół z wymienionym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez chłodnych zakąsek, przykładowo bez sałatki warzywnej albo śledzia z borowikami. Trzeba również zadbać o pyszny specjał na koniec spotkania. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy makowiec, kutię z miodem albo lekki sernik.

Catering świąteczny dla pracowników – wybierz potrawy, które wszystkim smakują

Za organizację wigilijnego spotkania w firmie należy wziąć się z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Trzeba określić termin spotkania oraz dopasować go do planów urlopów pracowników. Pozwala to dokładniej ustalić potencjalną liczbę gości imprezy, a w efekcie ułatwi zamówienie odpowiednią ilość porcji. Dobrym rozwiązaniem jest skonsultować z załogą menu i razem zamówić te propozycje z oferty firmy cateringowej, które wszystkim odpowiadają. Ważne jest także to, by mieć wiedzę czy ktokolwiek z pracowników cierpi na uczulenie, przykładowo na orzechy, które znajdują się w deserach, czy też są w ekipie firmy weganie. Dla tych pracowników należy zamówić potrawy pasujące do ich diety. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem dań świątecznych akceptują zlecenia przez większość grudnia, jednak nie należy robić tego w ostatniej chwili.

Dane teleadresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]