DJ na wesele – dlaczego warto go wynająć?

Niedawno nie potrafiliśmy zorganizować ślubu bez kapeli. Nasze gusta rzecz jasna wciąż ewoluują, zaś dziś częściej wybieramy dobrego DJ-a. Nie znajdziemy w tym oczywiście nic zaskakującego, gdyż wybór DJ-a na wesele ma mnóstwo plusów. Najważniejsza na pewno będzie gwarancja tego, iż na imprezie zabrzmi muzyka ulubionych wykonawców w najlepszych wersjach. DJ na wesele będzie również najlepszym pomysłem dla tych małżeństw, które chcą zapłacić za kompleksową usługę – oferta DJ-a zwykle obejmuje także pracę lamp oraz prowadzenie imprezy. Jak więc znaleźć DJ-a na wesele?

Sprawdź upodobania DJ-a na wesele

Dobry DJ na wesele powinien być osłuchany z muzyką różnych odmian – nie zaś wyłącznie tą, która najczęściej odtwarzana jest na ślubach, bo gusta par młodych są przecież bardzo różnorodne. Istotne jest to, żeby potrafił dopasować utwory do klimatu imprezy, jej gości i okoliczności. Potrzebna będzie też wiedza dotycząca obsługi sprzętu grającego – aby muzyka odpowiednio brzmiała, powinien właściwie skalibrować wszystkie parametry nagłośnienia.

DJ na wesele – nie tylko konsoleta

Pamiętajmy, że DJ- na weselu często angażowany jest jako prowadzący. Przed wybraniem konkretnej oferty bezwzględnie sprawdźmy zatem, jak DJ sprawdza się w tym charakterze – zwróćmy uwagę na łatwość mówienia oraz jego maniery. Odpowiedni DJ na wesele musi potrafić również konfigurować lampy – w dużym stopniu wpływa to na nastrój wesela.