Frezowanie CNC – kiedy warto wybrać?

Frezowanie to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów obróbki skrawaniem. Dzięki zastosowaniu odpowiednich noży umożliwia wykonanie rozmaitych kształtów. Frezowanie stosowane jest do obróbki metalu, plastiku oraz drewna. Ten ostatni materiał jest często stosowany przez stolarzy, zaś frezowanie płyt meblowych pozwala na usprawnienie wytwórstwa mebli – zarówno tych do samodzielnego złożenia, jak i gotowych. Kiedy więc frezowanie drewna przyniesie najlepsze efekty? Kiedy je wybrać?

Mocne strony frezowania CNC

Obecnie spotyka się niemal tylko frezowanie CNC, a więc sterowane numerycznie. W ten sposób obrabiane detale zawsze są precyzyjne, a cały proces odbywa się o wiele szybciej. Oczywiście frezowanie CNC wykorzystywane bywa nie tylko w wytwórstwie mebli – frezowanie mają możliwość zamówić także klienci chcący dopasować meble do swoich potrzeb. Frezowanie CNC pozwala na wycięcie dziur w MDF, przez co można zamontować zlew czy kran. Możliwe jest cięcie płyt w dowolny sposób, co z pewnością docenią miłośnicy niebanalnie urządzonych mieszkań.

Koszty frezowania CNC

Frezowanie CNC, jak nietrudno stwierdzić, wiąże się z zastosowaniem odpowiednich urządzeń. Oprócz tego potrzebne są do tego właściwe kwalifikacje, które mają wyłącznie wykształceni specjaliści. Dlatego najlepiej zrobimy zlecając tę pracę zewnętrznej firmie. Zwłaszcza, że frezowanie CNC nie generuje dużych kosztów.