Gdzie wykorzystuje się zbiorniki ze stali nierdzewnej?

Stal nierdzewna jest jednym z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie koroduje i nie traci swoich parametrów nawet w skrajnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wytrąca się ze stopu i formuje na powierzchni niezauważalną powłokę. Zabezpiecza ona stal przed negatywnym działaniem wielu substancji chemicznych, a także polepsza jej odporność na nieprzychylne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki stalowe w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na to, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z związkami chemicznymi wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są chętnie stosowane w tej branży. Używa się ich zarówno do składowania znacznych ilości ukończonych już mieszanek, jak i w procesie produkcyjnym. Wymienione wyżej właściwości sprawiają, iż zbiornik ze stali nierdzewnej jest również doskonałym rozwiązaniem dla przemysłu chemicznego oraz zakładów produkujących i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki fermentacyjne dla branży spożywczej

Zbiorniki stalowe są często stosowane w rozlicznych fabrykach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych lub zakładach przetwórstwa. W piekarniach, browarach czy gorzelniach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wyprodukowane z tego materiału. Usługi podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszą się zainteresowaniem branży spożywczej przede wszystkim dlatego, że na takich naczyniach nie powstaje osad, który mógłby sprzyjać skażeniu ich zawartości mikroorganizmami bądź dzikimi drożdżami.