Gdzie zamówić usługę sprzątania strychów i piwnic?

Nie każdy śmieć może znaleźć się w zwykłym pojemniku na odpady. Przyczyny tych ograniczeń bywają rozmaite – czasem odpady są po prostu zbyt duże, czasem zabraniają tego wprowadzone w Polsce przepisy. Jak radzić sobie z tymi problematycznymi śmieciami? Możemy zawieźć je do gminnego PSZOK-u, czyli punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W każdej gminie musi działać co najmniej jeden PSZOK, chociaż w dużych miejscowościach możemy niekiedy wybrać spośród kilku punktów. To jednak rozwiązanie dostępne jest wyłącznie dla osób, które dysponują sporą ilością niewykorzystanego czasu oraz własnym samochodem. Reszta słusznie uczyni, wybierając wynajem kontenera na odpady.

Sprzątanie strychów i renowacje – czy trzeba wypożyczyć kontener?

W czasie wszelkiego typu prac wytwarzane są nietypowe odpady. Przeważnie są to przebudowa obiektów budowlanych i – chodzi zwłaszcza o spore ilości gruzu, jak również pudeł po artykułach budowlanych. Dzierżawa kontenera jest też dobrym rozwiązaniem, jeżeli chcemy opróżnić strych – wówczas zbierzemy do niego wszystkie nieprzydatne od dawna sprzęty, niemodne meble i niedziałające urządzenia. Prace budowlane czy opróżnianie strychów staną się znacznie łatwiejsze, jeśli z okna domu do kontenera poprowadzimy specjalny zsyp, który pozwoli bezpiecznie przenieść odpady bez potrzeby wielokrotnego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Jak wygląda usługa sprzątania strychów oraz kontenerowego wywozu odpadów?

Wywóz różnorodnych odpadów, ale też sprzątanie strychów, to usługi świadczone m.in. przez firmę DPR. W ich ramach dostarcza się klientowi kontener o pożądanej kubaturze, który ten przez okres wskazany w umowie może wypełnić niepotrzebnymi sprzętami czy też odpadami remontowymi. Kontener jest w następnej kolejności wywożony z miejsca prac, a nagromadzone odpady przekazywane są do punktu, w którym zostaną przetworzone zgodnie z obowiązującym prawem.