Makijaż ślubny – co warto wiedzieć?

Ślub to wyjątkowa uroczystość. Nic zatem zaskakującego, że przyszli małżonkowie chcą, aby jego oprawa też była niepowtarzalna. Oprócz ozdób świątyni i sali biesiadnej ważne okazuje się rzecz jasna także to, jak prezentują się małżonkowie. Jeśli panowie mają stosunkowo łatwe zadanie – wystarczy jedynie wybrać odpowiednio skrojony elegancki strój, to kobiety powinny być gotowe na poważniejszy trud. Nie licząc kreacji, bardzo ważny okaże się makijaż ślubny – w ogromnym stopniu rzutuje on na wygląd przyszłej żony. Zrobienie odpowiedniego makijażu ślubnego nie będzie jednak proste – z tego względu warto powierzyć je sprawdzonej makijażystce. Jak więc powinien wyglądać makijaż ślubny? Jak znaleźć wizażystkę, która go wykona?

Odpowiedni makijaż ślubny

Jak łatwo się domyślić, najważniejsze okazuje się to, by make-up dostosowany był do wyglądu mężatki i jej kreacji. Musi również być profesjonalnie zrobiony, bo wszystkie błędy z pewnością będą zauważalne na fotografiach, co sprawi, że później mniej chętnie będziemy do nich zaglądać. Następną ważną zaletą jest rzecz jasna wytrzymałość makijażu ślubnego. Nie zapominajmy, iż ceremonia i wesele zajmują kilkanaście godzin, zaś długa zabawa może sprawić, iż makijaż się uszkodzi – z tego powodu do jego wykonania powinny być wykorzystane wyłączne produkty najwyższej klasy.

Makijaż ślubny – komu zlecić?

Nie możemy również nie wspomnieć o tym, że pewne produkty są w stanie spowodować alergię. Dlatego tak istotne będzie to, aby poza umiejętnościami, kosmetyczka miała również informacje, które pozwolą na ustrzeżenie się takich przykrych niespodzianek. Słusznie zrobimy decydując się na usługi makijażystki poleconej przez znajomą, która wcześniej wzięła ślub. W pozostałych wypadkach trafionym rozwiązaniem okaże się skorzystanie z internetu oraz znalezienie wizytówki kosmetyczki – pamiętajmy również, aby sprawdzić portfolio wcześniej wykonanych zleceń danej specjalistki.