Naprawa lodówek – z czym zgłaszamy się do serwisu?

Najpopularniejsze awarie lodówek to w szczególności za małe chłodzenie, niepokojące postukiwanie i nieszczelność. Co istotne, takie awarie niekiedy biorą się tylko z nieodpowiedniego położenia – wtedy wystarczy tylko przestawić lodówkę. Kiedy zaś źródło awarii jest gdzie indziej, niezbędna okaże się pomoc specjalisty. Ile na nią wydamy? W jakich przypadkach naprawa lodówek jest dobrym rozwiązaniem, a kiedy należy kupić nowy produkt?

Naprawa lodówek – kiedy zamówić?

Najbardziej zagrożonymi usterkami podzespołami lodówek są silnik oraz sprężarka. Nierzadko ich przyczyną okazuje się nieprawidłowe używanie sprzętu. Do lodówki nie powinniśmy wszak chować produktów ciepłych, zaś korzystając z niej musimy pamiętać o tym, aby domknąć drzwiczki. Kiedy idzie o urządzenia dla handlu, dobrze wyposażyć je w samozamykacze. Zbyt niska moc silnika rzutuje także na pracę zamrażalnika. Pamiętajmy, że w razie stwierdzenia awarii nie należy serwisować lodówki samodzielnie. Zdecydowanie lepiej postąpimy powierzając to fachowcom, zyskując jednocześnie gwarancję na zamówione usługi.

Naprawa lodówek – ceny

Ceny naprawy lodówek, jak nietrudno stwierdzić, zależą od typu awarii. Inną kwotę zapłacimy za dolanie gazu, inną za serwis termostatu, a jeszcze inną za wymianę sprężarki. Odrębna sprawa to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na fakt, że są to urządzenia przemysłowe, koszty naprawy mogą okazać się wyższe. Zazwyczaj jednak cena naprawy najczęstszych awarii jest bardziej opłacalna niż zakup nowego sprzętu.