Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

Na cadxpert.pl uzyskasz więcej szczegółów o wydruk 3D cena

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Kto ją najczęściej zamawia? Oferta takich usług jest skierowana głównie do projektantów CAD, konstruktorów, pracowników sekcji badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów, a także przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda osoba bądź firma, która potrzebuje prototypu lub modelu koncepcyjnego wydrukowanego przy pomocy technologii DMLS, PolyJet, FDM, i SLA, SLS, może skorzystać z tej usługi, jeśli nie dysponuje własną drukarką 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu oferuje też usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Nie licząc wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (webinary i stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się też strefa wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne informacje zredagowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny wydruk 3D detali

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – zwana również stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest usługa drukowanie 3D w technologii SLA? Do osób lub podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To metoda, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i druk detali, wyrazistych krawędzi, gładkiej powierzchni oraz bardzo wąskich ścianek.

FDM – drukowanie 3D w bardzo dobrej cenie

Najpopularniejszą metodą drukowania 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi bardzo dobry stosunek ceny do jakości, jak również możliwość korzystania z filamentów w szerokiej palecie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM na model nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D MakerBot. Tę technologię druku wykorzystują osoby potrzebujące prototypów lub modeli koncepcyjnych.

Technologia SLS – druk 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda wydruku 3D w technologii SLS działa na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są następne warstwy tworzywa – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najistotniejsze atuty tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego gwarantuje wyrazistość konturów oraz odporność mechaniczną i chemiczną.

Dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]