Profesjonalna opieka nad grobem – PONG

opieka nad grobami Kraków

Oblicze nagrobków zmarłych bliskich jest świadectwem naszej pamięci. Często niestety nie znajdujemy chwili, by się nimi zaopiekować – nawet, jeśli groby położone są w tym samym mieście, w którym mieszkamy. Największe trudności stają się naszym udziałem zaś, kiedy naszych bliskich pożegnaliśmy w innej miejscowości – w takich przypadkach na opiekę nad grobami z pewnością nie zarezerwujemy sobie czasu. Nie sprawia to na szczęście, że miejsca spoczynku są skazane na to, by zostać brudne – doskonałym rozwiązaniem okaże się wtedy oferowana przez firmy opieka nad grobami. Co nam daje opisywana pomoc?

Opieka nad grobami zyskuje popularność

Na opisywaną usługę stawiają nie tylko ludzie, którym brakuje wolnej chwili – wśród korzystających z usług specjalizujących się w tym firm łatwo spotkać także ludzi na emeryturze, którzy na sprzątanie grobów zmarłych bliskich zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić. Firmy, których obowiązki to opieka na grobami nierzadko oferują również pochodne usługi, takie jak montaż ławek albo doradztwo przy dopełnieniu przedłużenia opłaty lub poprawienia liter.

Ceny opieki nad grobami

Stawki, jakie należy opłacić specjalistom opiekującym się miejscami spoczynku naszych bliskich są bardzo zróżnicowane. Zależą przede wszystkim od zakresu pomocy – jeśli wybieramy jedynie jednorazowe sprzątanie, zapłacimy od 30 do 40 zł. Gdy jednak chcemy, by przedsiębiorstwo czyściło nagrobek regularnie, musimy pogodzić się z wydatkiem nawet 400 PLN rocznie. Nie zapominajmy, iż koszty uzależnione są także od rozmiarów nagrobków, zaś najdroższe będzie czyszczenie rodzinnych grobowców.

Dane teleadresowe:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]