Przygotowanie mieszkania do sprzedaży – aranżacja działa cuda

Na polskim rynku pojawiła się nowatorska propozycja – tzw. home staging, który oznacza profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Tendencja do przeprowadzania metamorfozy domu bezpośrednio przed stworzeniem oferty dla klientów przyszła do nas zza Oceanu. Przyjrzyjmy się zatem, czy rzeczywiście właściwe zaaranżowanie pomieszczeń oddziałuje na efektywność transakcji.

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży – czym się charakteryzuje

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży w pierwszej kolejności bazuje na usunięciu zagracających bibelotów oraz uporządkowaniu przestrzeni. Prace obejmują także delikatną modernizację, czyli odświeżenie koloru ścian, wygładzenie ich struktury, wstawienie luksusowych mebli. Tak udekorowana nieruchomość jest gotowa do sfotografowania. Kluczowym elementem jest podkreślenie możliwości nieruchomości, co często jest niewidoczne, gdy właściciele nie mają zmysłu do urządzania pomieszczeń. Statystyki udowadniają, że home staging znacząco podnosi możliwość wyszukania chętnych do obejrzenia mieszkania, jak również ostatecznej finalizacji transakcji.

Przygotowanie mieszkania do sprzedaży – osiągnij korzystniejszą kwotę

Nie zapominajmy także o tym, że za elegancko wyglądającą nieruchomość mamy możliwość otrzymać znacznie lepszą cenę – nawet o 5%. Warto zatrudnić profesjonalnego home stagera, specjalizującego się w przygotowaniu mieszkań do sprzedaży. Oprócz znakomitego gustu, ma on także umiejętności z zakresu fotografii, co pozwoli na zatuszowanie ujemnych ujęć każdego domu.