Sprzątasz strych i piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Skieruj się tutaj, aby zamówić wywóz starych mebli Kraków.

Każdy z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie używamy, a których z przeróżnych względów nie potrafimy wyrzucić. Przeważnie przenosimy je na strych, do komórki lokatorskiej bądź do piwnicy, aby nie zajmowały powierzchni domu. Rzecz jednakże w tym, że po pewnym czasie także te schowki robią się na tyle ciasne, że zwykłe ich użytkowanie bywa udręką. Dopiero to nakłania większość z nas do przystąpienia do dogłębnego sprzątania, stanowiącego sposobność do tego, żeby uwolnić się od uzbieranych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko urządzamy również, kiedy kupujemy zaniedbaną nieruchomość bądź dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Trzeba zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka wykonać wywóz starych mebli z poddasza, domu i piwnicy.

Odbiór starych mebli – poznaj trzy popularne rozwiązania

Śmieci takie jak sprzęty elektroniczne, elementy stolarki okiennej, stare meble czy zużyte panele podłogowe lub ścienne nie mogą zostać wyrzucone do zbiornika zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeśli potrzebujemy się ich pozbyć, możemy skorzystać z trzech rozwiązań. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania odpowiednio dużego auta. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te przeprowadzane są na ogół raz na miesiąc – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy więc zobligowani znaleźć miejsce na przechowanie śmieci sporych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odbierze dostarczający go podmiot. Zadba on także o legalną utylizację jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery częstokroć świadczą również profesjonalną asystę przy sprzątaniu poddasza, piwnicy względnie całego domu.

Utylizacja starych mebli – ponowne zastosowanie materiału

Jeżeli stare meble zostaną oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź firmy trudniącej się się profesjonalnie utylizacją, nie skończą spopielone ani porzucone na składowisku. Po rozmontowaniu ich na części składowe i posortowaniu komponentów wedle materiału, z którego są wytworzone, mogą zostać znów przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w największej części się je wykonuje, sprowadza się na ogół do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które potem mogą posłużyć do produkcji nowych biurek, stołów oraz regałów.

Dane teleadresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]