Straty ciepła a badanie szczelności budynku

Nieszczelność budynku może stać się przyczyną utraty nawet 30% ciepła, a to wiąże się dużymi wydatkami na opał. Marzysz o tym, aby Twoje lokum cechowało się optymalnym współczynnikiem przenikania ciepła? Umów się na test szczelności budynku. Jak się go przeprowadza i z jakiego powodu jest tak istotny?

Badanie szczelności budynku – specjalistyczny sprzęt z wentylatorem

Każdy z nas chciałby zminimalizować wydatki związane z ogrzewaniem domów. Nieważne jaką metodę ogrzewania wybierzemy, zawsze musimy liczyć się ze sporymi kosztami. Na szczęście nowoczesna technologia pozwala na wykorzystanie narzędzi, które lokalizują miejsca najbardziej narażone na utratę ciepła. Badanie szczelności budynku polega na zamontowaniu w futrynie drzwiowej lub otworach okiennych specjalnego urządzenia z wentylatorem, który pompuje powietrze do pomieszczeń. Dzięki temu tworzy się odpowiedni mikroklimat, który umożliwia zlokalizowanie miejsc najbardziej narażonych na ucieczkę ciepła. Test szczelności budynku jest obligatoryjny w przypadku domów energooszczędnych, na które chcemy dostać wsparcie rządowe.

Test szczelności budynku – dokładny raport

Po wykonaniu testu szczelności budynku możesz znacząco zminimalizować koszty ogrzewania. Badanie wraz z rozstawieniem maszyn trwa zaledwie ok. 4 godzin. Po przeprowadzeniu badania otrzymujemy precyzyjny raport , w którym mamy kompleksową informację o nieszczelnościach w strukturze nieruchomości. Poprawa błędów sprawia, że w domu panuje bezpieczny mikroklimat, a ciepło nie ucieka na zewnątrz. Na rynku działa wiele podmiotów specjalizujących się w przeprowadzaniu testów szczelności budynków. Budujesz dom energooszczędny i chcesz otrzymać dotację? Zgłoś się do specjalistów, którzy pomogą Ci zweryfikować stan budynku.