Uszczelnianie okien drewnianych i PCV – zatrzymaj ciepło w domu

Dowiedz się, komu zlecić uszczelnianie okien PCV

Na komfort lokatorów w dużym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna ochraniają mieszkanie przed chłodem i wilgocią, ale również separują je od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale też, z uwagi na pokaźną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się wykonać co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego lekceważyć, bowiem po tym okresie potencjalne mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, w konsekwencji, straty energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, a także wiatrem mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych większych aglomeracjach, ale także i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]